79 Loni PES 2010
| Name | Loni |
|---|---|
| ID | 98475 |
| Real ID | 32939 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
71
Defence
85
Body Balance
84
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
76
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
83
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
78
Jump
75
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Loni |
|---|---|
| ID | 98475 |
| Real ID | 32939 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players