66 Loohuis PES 2008
| Name | Loohuis |
|---|---|
| ID | 36929 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
63
Defence
81
Body Balance
72
Stamina
82
Top Speed
72
Acceleration
71
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
73
Shot Power
73
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
64
Swerve
68
Header
75
Jump
78
Technique
66
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Loohuis |
|---|---|
| ID | 36929 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
