68 Lopes PES 2009
| Name | Lopes |
|---|---|
| ID | 8074 |
| Nationality | Cape Verde |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
30
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
78
Response
69
Agility
73
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
58
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
72
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
50
Swerve
80
Header
76
Jump
75
Technique
77
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Lopes |
|---|---|
| ID | 8074 |
| Nationality | Cape Verde |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players