75 Lopez Vallejo PES 2010
| Name | Lopez Vallejo |
|---|---|
| ID | 7447 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
35
Attack
79
Defence
81
Body Balance
58
Stamina
62
Top Speed
64
Acceleration
81
Response
64
Agility
51
Dribble Accuracy
49
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
41
Shot Accuracy
72
Shot Power
42
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
43
Swerve
42
Header
80
Jump
41
Technique
55
Aggression
74
Mentality
80
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Lopez Vallejo |
|---|---|
| ID | 7447 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players