79 Lopo PES 2009
| Name | Lopo |
|---|---|
| Full Name | Alberto Lopo |
| ID | 7240 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
78
Defence
83
Body Balance
82
Stamina
73
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
75
Agility
65
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
79
Shot Power
58
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
48
Swerve
83
Header
85
Jump
70
Technique
57
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Marking
| Name | Lopo |
|---|---|
| Full Name | Alberto Lopo |
| ID | 7240 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
