58 Lora PES 2009
| Name | Lora |
|---|---|
| Full Name | Alberto Lora |
| ID | 38152 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
45
Defence
69
Body Balance
70
Stamina
74
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
70
Shot Power
67
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
73
Swerve
65
Header
71
Jump
74
Technique
69
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Lora |
|---|---|
| Full Name | Alberto Lora |
| ID | 38152 |
| Nationality | Spain |
| Club | Gij Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
