73 Loria PES 2008
| Name | Loria |
|---|---|
| ID | 8719 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
76
Defence
82
Body Balance
73
Stamina
79
Top Speed
69
Acceleration
74
Response
73
Agility
68
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
79
Shot Power
58
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
50
Swerve
80
Header
76
Jump
70
Technique
60
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Loria |
|---|---|
| ID | 8719 |
| Nationality | Italy |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
