61 Lou Deirelua PES 2010
| Name | Lou Deirelua |
|---|---|
| ID | 106345 |
| Real ID | 40809 |
| Nationality | Mali |
| Club | Free Agent |
| National Team | Mali |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
53
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
76
Acceleration
67
Response
69
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
64
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
65
Header
76
Jump
69
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Lou Deirelua |
|---|---|
| ID | 106345 |
| Real ID | 40809 |
| Nationality | Mali |
| Club | Free Agent |
| National Team | Mali |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
