72 Lucas PES 2010
| Name | Lucas |
|---|---|
| Full Name | Lucas Leiva |
| ID | 35878 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
69
Defence
73
Body Balance
86
Stamina
76
Top Speed
77
Acceleration
82
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
82
Shot Power
72
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
79
Jump
80
Technique
72
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Lucas |
|---|---|
| Full Name | Lucas Leiva |
| ID | 35878 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
