65 Luciani PES 2010
| Name | Luciani |
|---|---|
| ID | 40997 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 52 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
65
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
70
Response
73
Agility
69
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
73
Shot Power
57
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
61
Swerve
68
Header
75
Jump
72
Technique
65
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Luciani |
|---|---|
| ID | 40997 |
| Nationality | Italy |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 52 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
