88 Lúcio PES 2008
| Name | Lúcio |
|---|---|
| Full Name | Lúcio |
| ID | 1633 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | Brazil |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
88
Defence
91
Body Balance
80
Stamina
85
Top Speed
75
Acceleration
85
Response
78
Agility
79
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
88
Shot Power
72
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
73
Swerve
87
Header
80
Jump
80
Technique
79
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Marking
- Covering
| Name | Lúcio |
|---|---|
| Full Name | Lúcio |
| ID | 1633 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Bayern Munich |
| National Team | Brazil |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

