75 Lucius PES 2008
| Name | Lucius |
|---|---|
| ID | 2124 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Feyenoord |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
67
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
87
Top Speed
76
Acceleration
81
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
82
Shot Power
73
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
70
Swerve
74
Header
72
Jump
79
Technique
75
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
83
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Shooting from Distance
- Sliding Tackle
- Long Throw
| Name | Lucius |
|---|---|
| ID | 2124 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Feyenoord |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
