52 Luijckx PES 2010
| Name | Luijckx |
|---|---|
| Full Name | Kees Luijckx |
| ID | 34875 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | ADO Den Haag |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
68
Defence
84
Body Balance
73
Stamina
72
Top Speed
68
Acceleration
67
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
76
Shot Power
55
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
55
Swerve
75
Header
72
Jump
65
Technique
58
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Luijckx |
|---|---|
| Full Name | Kees Luijckx |
| ID | 34875 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | ADO Den Haag |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
