73 Luiz Adriano PES 2010
| Name | Luiz Adriano |
|---|---|
| ID | 35272 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
77
Body Balance
74
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
80
Response
82
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
78
Shot Power
83
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
62
Swerve
73
Header
87
Jump
82
Technique
85
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Luiz Adriano |
|---|---|
| ID | 35272 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
