77 Lukaku PES 2010
| Name | Lukaku |
|---|---|
| Full Name | Romelu Lukaku |
| ID | 40122 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RSC Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
33
Defence
86
Body Balance
80
Stamina
84
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
75
Agility
81
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
77
Shot Power
79
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
66
Swerve
79
Header
80
Jump
82
Technique
84
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Scoring
| Name | Lukaku |
|---|---|
| Full Name | Romelu Lukaku |
| ID | 40122 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RSC Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 16 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 190cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 36 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
