61 Lupoli PES 2008
| Name | Lupoli |
|---|---|
| ID | 8821 |
| Nationality | Italy |
| Club | Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
29
Defence
67
Body Balance
77
Stamina
70
Top Speed
79
Acceleration
79
Response
83
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
74
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
61
Swerve
73
Header
76
Jump
76
Technique
84
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Lupoli |
|---|---|
| ID | 8821 |
| Nationality | Italy |
| Club | Fiorentina |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
