61 Luscombe PES 2010
| Name | Luscombe |
|---|---|
| ID | 40294 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
38
Defence
68
Body Balance
70
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
66
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
69
Shot Power
62
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
63
Header
69
Jump
74
Technique
68
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Luscombe |
|---|---|
| ID | 40294 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 36 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
