70 Lustig PES 2010
| Name | Lustig |
|---|---|
| Full Name | Mikael Lustig |
| ID | 38765 |
| Nationality | Sweden |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
61
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
69
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
78
Shot Power
61
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
68
Header
73
Jump
70
Technique
67
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Lustig |
|---|---|
| Full Name | Mikael Lustig |
| ID | 38765 |
| Nationality | Sweden |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
