77 Lux PES 2008
| Name | Lux |
|---|---|
| Full Name | Germán Lux |
| ID | 3673 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
79
Defence
80
Body Balance
68
Stamina
65
Top Speed
70
Acceleration
88
Response
75
Agility
53
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
84
Shot Power
51
Shot Technique
46
Free Kick Accuracy
45
Swerve
44
Header
81
Jump
48
Technique
60
Aggression
65
Mentality
76
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Lux |
|---|---|
| Full Name | Germán Lux |
| ID | 3673 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Mallorca |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
