62 L.Wallace PES 2010
| Name | L.Wallace |
|---|---|
| Full Name | Lee Wallace |
| ID | 39441 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Hearts |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
65
Defence
74
Body Balance
79
Stamina
75
Top Speed
71
Acceleration
65
Response
67
Agility
69
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
75
Shot Power
61
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
69
Swerve
72
Header
69
Jump
71
Technique
68
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S13 Long Throw
| Name | L.Wallace |
|---|---|
| Full Name | Lee Wallace |
| ID | 39441 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Hearts |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 3 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
