74 M. Britos PES 2010
| Name | M. Britos |
|---|---|
| Full Name | Miguel Britos |
| ID | 38534 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Bologna FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
51
Attack
77
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
71
Top Speed
72
Acceleration
77
Response
69
Agility
69
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
74
Shot Power
55
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
56
Swerve
73
Header
77
Jump
67
Technique
56
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | M. Britos |
|---|---|
| Full Name | Miguel Britos |
| ID | 38534 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Bologna FC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
