60 M. Coda PES 2009
| Name | M. Coda |
|---|---|
| Full Name | Massimo Coda |
| ID | 38387 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
35
Defence
70
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
76
Acceleration
72
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
72
Shot Power
69
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
69
Swerve
71
Header
77
Jump
74
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | M. Coda |
|---|---|
| Full Name | Massimo Coda |
| ID | 38387 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players