61 M. Faye PES 2008
| Name | M. Faye |
|---|---|
| ID | 37033 |
| Nationality | Senegal |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
36
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
74
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
77
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
75
Shot Power
70
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
66
Header
77
Jump
73
Technique
73
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | M. Faye |
|---|---|
| ID | 37033 |
| Nationality | Senegal |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
