76 M. Fernandes PES 2009
| Name | M. Fernandes |
|---|---|
| Full Name | Manuel Fernandes |
| ID | 6330 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
63
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
73
Response
75
Agility
86
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
81
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
87
Shot Power
75
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
85
Swerve
62
Header
80
Jump
85
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Shooting from Distance
| Name | M. Fernandes |
|---|---|
| Full Name | Manuel Fernandes |
| ID | 6330 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Val Narangja |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
