66 M. Nielsen PES 2010
| Name | M. Nielsen |
|---|---|
| ID | 40537 |
| Nationality | Denmark |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
31
Defence
83
Body Balance
72
Stamina
77
Top Speed
68
Acceleration
70
Response
66
Agility
72
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
78
Header
71
Jump
72
Technique
80
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | M. Nielsen |
|---|---|
| ID | 40537 |
| Nationality | Denmark |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
