70 M. Samudio PES 2010
| Name | M. Samudio |
|---|---|
| Full Name | Miguel Samudio |
| ID | 41154 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
59
Defence
72
Body Balance
84
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
72
Response
81
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
75
Jump
75
Technique
75
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | M. Samudio |
|---|---|
| Full Name | Miguel Samudio |
| ID | 41154 |
| Nationality | Paraguay |
| Club | Free Agent |
| National Team | Paraguay |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
