72 M. V. D. Maarel PES 2010
| Name | M. V. D. Maarel |
|---|---|
| Full Name | Mark van der Maarel |
| ID | 40898 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
63
Defence
76
Body Balance
82
Stamina
79
Top Speed
79
Acceleration
72
Response
77
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
77
Shot Power
60
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
73
Jump
74
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | M. V. D. Maarel |
|---|---|
| Full Name | Mark van der Maarel |
| ID | 40898 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | FC Utrecht |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 35 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
