61 M. Wilson PES 2009
| Name | M. Wilson |
|---|---|
| Full Name | Marc Wilson |
| ID | 38358 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
64
Defence
78
Body Balance
76
Stamina
68
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
67
Agility
70
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
67
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
62
Swerve
76
Header
73
Jump
69
Technique
58
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | M. Wilson |
|---|---|
| Full Name | Marc Wilson |
| ID | 38358 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Pompy |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 35 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
