65 M. Youssouf PES 2009
| Name | M. Youssouf |
|---|---|
| Full Name | Mohamed Youssouf |
| ID | 38234 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
46
Defence
71
Body Balance
79
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
68
Response
78
Agility
72
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
69
Header
75
Jump
70
Technique
68
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | M. Youssouf |
|---|---|
| Full Name | Mohamed Youssouf |
| ID | 38234 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 168cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
