69 Maazou PES 2010
| Name | Maazou |
|---|---|
| Full Name | Moussa Maâzou |
| ID | 40211 |
| Nationality | Niger |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 34 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
34
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
83
Top Speed
78
Acceleration
81
Response
69
Agility
72
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
76
Shot Power
75
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
61
Swerve
75
Header
81
Jump
73
Technique
78
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Maazou |
|---|---|
| Full Name | Moussa Maâzou |
| ID | 40211 |
| Nationality | Niger |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 34 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
