68 Magralishvili PES 2008
| Name | Magralishvili |
|---|---|
| ID | 36425 |
| Nationality | Israel |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
65
Defence
77
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
70
Agility
68
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
70
Header
74
Jump
70
Technique
63
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Magralishvili |
|---|---|
| ID | 36425 |
| Nationality | Israel |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
