69 Maitamev (Magdeev) PES 2009
| Name | Maitamev |
|---|---|
| Real Name | Magdeev |
| ID | 96089 |
| Real ID | 30553 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
43
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
73
Agility
78
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
78
Shot Power
67
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
70
Swerve
65
Header
75
Jump
80
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Maitamev |
|---|---|
| Real Name | Magdeev |
| ID | 96089 |
| Real ID | 30553 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
