76 Maju Freiton PES 2008
| Name | Maju Freiton |
|---|---|
| ID | 69998 |
| Real ID | 4462 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
76
Defence
86
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
71
Response
75
Agility
64
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
76
Shot Power
58
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
51
Swerve
76
Header
78
Jump
68
Technique
56
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Maju Freiton |
|---|---|
| ID | 69998 |
| Real ID | 4462 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
