81 Malbranque PES 2009
| Name | Malbranque |
|---|---|
| Full Name | Steed Malbranque |
| ID | 4178 |
| Nationality | France |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
60
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
87
Acceleration
78
Response
88
Agility
89
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
72
Swerve
70
Header
74
Jump
88
Technique
86
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Malbranque |
|---|---|
| Full Name | Steed Malbranque |
| ID | 4178 |
| Nationality | France |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
