90 Maletz (Matthäus) PES 2008
| Name | Maletz |
|---|---|
| Real Name | Matthäus |
| Full Name | Lothar Matthäus |
| ID | 67867 |
| Real ID | 2331 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
65
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
95
Top Speed
80
Acceleration
82
Response
83
Agility
86
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
92
Long Pass Accuracy
86
Long Pass Speed
88
Shot Accuracy
97
Shot Power
82
Shot Technique
86
Free Kick Accuracy
70
Swerve
75
Header
76
Jump
83
Technique
82
Aggression
97
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Sliding Tackle
- Defensive Control
| Name | Maletz |
|---|---|
| Real Name | Matthäus |
| Full Name | Lothar Matthäus |
| ID | 67867 |
| Real ID | 2331 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | Germany |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
