107 Malgani (Maradona) PES 2008
| Name | Malgani |
|---|---|
| Real Name | Maradona |
| Full Name | Diego Maradona |
| ID | 67989 |
| Real ID | 2453 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Argentina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 164cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
99
Attack
20
Defence
85
Body Balance
88
Stamina
80
Top Speed
95
Acceleration
93
Response
99
Agility
99
Dribble Accuracy
97
Dribble Speed
94
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
84
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
90
Shot Power
95
Shot Technique
96
Free Kick Accuracy
95
Swerve
74
Header
75
Jump
99
Technique
90
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Shooting from Distance
- Side
- Penalties
- One-Touch Pass
| Name | Malgani |
|---|---|
| Real Name | Maradona |
| Full Name | Diego Maradona |
| ID | 67989 |
| Real ID | 2453 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Argentina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 164cm |
| Weight | 70kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
