79 Malmoran (McManaman) PES 2009
| Name | Malmoran |
|---|---|
| Real Name | McManaman |
| ID | 66360 |
| Real ID | 824 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 67kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
56
Defence
71
Body Balance
87
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
74
Response
84
Agility
88
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
76
Shot Power
78
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
68
Swerve
72
Header
71
Jump
85
Technique
75
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- One-Touch Pass
| Name | Malmoran |
|---|---|
| Real Name | McManaman |
| ID | 66360 |
| Real ID | 824 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 67kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players