73 Maluena PES 2008
| Name | Maluena |
|---|---|
| ID | 100215 |
| Real ID | 34679 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
71
Defence
77
Body Balance
67
Stamina
58
Top Speed
69
Acceleration
82
Response
70
Agility
53
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
49
Short Pass Speed
49
Long Pass Accuracy
59
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
74
Shot Power
43
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
41
Swerve
45
Header
82
Jump
47
Technique
60
Aggression
66
Mentality
75
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Maluena |
|---|---|
| ID | 100215 |
| Real ID | 34679 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
