71 Mama Daker PES 2008
| Name | Mama Daker |
|---|---|
| ID | 95854 |
| Real ID | 30318 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
32
Defence
80
Body Balance
79
Stamina
83
Top Speed
84
Acceleration
75
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
82
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
62
Swerve
74
Header
82
Jump
84
Technique
77
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Mama Daker |
|---|---|
| ID | 95854 |
| Real ID | 30318 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
