69 Mandjeck PES 2010
| Name | Mandjeck |
|---|---|
| Full Name | Georges Mandjeck |
| ID | 41136 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
60
Defence
80
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
77
Agility
83
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
72
Shot Power
64
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
75
Swerve
67
Header
75
Jump
75
Technique
73
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Mandjeck |
|---|---|
| Full Name | Georges Mandjeck |
| ID | 41136 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
