81 Manninger PES 2009
| Name | Manninger |
|---|---|
| ID | 2504 |
| Nationality | Austria |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | Austria |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
85
Defence
83
Body Balance
58
Stamina
66
Top Speed
68
Acceleration
90
Response
66
Agility
53
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
58
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
83
Shot Power
43
Shot Technique
47
Free Kick Accuracy
46
Swerve
47
Header
80
Jump
50
Technique
46
Aggression
70
Mentality
84
GK Skills
70
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
| Name | Manninger |
|---|---|
| ID | 2504 |
| Nationality | Austria |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | Austria |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

