76 Mannini PES 2010
| Name | Mannini |
|---|---|
| Full Name | Daniele Mannini |
| ID | 8965 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
61
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
85
Top Speed
79
Acceleration
73
Response
78
Agility
82
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
80
Shot Power
74
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
72
Swerve
66
Header
72
Jump
82
Technique
76
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Mannini |
|---|---|
| Full Name | Daniele Mannini |
| ID | 8965 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
