73 Manu PES 2008
| Name | Manu |
|---|---|
| ID | 36872 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
70
Defence
76
Body Balance
67
Stamina
60
Top Speed
68
Acceleration
82
Response
66
Agility
50
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
59
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
45
Header
71
Jump
47
Technique
55
Aggression
69
Mentality
76
GK Skills
64
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Manu |
|---|---|
| ID | 36872 |
| Nationality | Spain |
| Club | Deportivo La Coruña |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
