58 Manucharyan PES 2008
| Name | Manucharyan |
|---|---|
| ID | 32315 |
| Nationality | Armenia |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
41
Defence
62
Body Balance
75
Stamina
72
Top Speed
79
Acceleration
73
Response
80
Agility
78
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
72
Shot Power
64
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
75
Swerve
64
Header
71
Jump
80
Technique
68
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Manucharyan |
|---|---|
| ID | 32315 |
| Nationality | Armenia |
| Club | Ajax |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
