70 Marange PES 2009
| Name | Marange |
|---|---|
| Full Name | Florian Marange |
| ID | 32061 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
60
Defence
69
Body Balance
75
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
78
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
73
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
76
Jump
73
Technique
63
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Marange |
|---|---|
| Full Name | Florian Marange |
| ID | 32061 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
