71 Marchand PES 2009
| Name | Marchand |
|---|---|
| ID | 50032 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
35
Defence
71
Body Balance
64
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
68
Response
90
Agility
74
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
76
Shot Power
65
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
71
Swerve
65
Header
79
Jump
72
Technique
84
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Outside of the Boot
| Name | Marchand |
|---|---|
| ID | 50032 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players