81 Marchionni PES 2008
| Name | Marchionni |
|---|---|
| Full Name | Marco Marchionni |
| ID | 4074 |
| Nationality | Italy |
| Club | Juventus |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
46
Defence
74
Body Balance
87
Stamina
86
Top Speed
89
Acceleration
75
Response
86
Agility
86
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
75
Swerve
70
Header
79
Jump
85
Technique
85
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Side
| Name | Marchionni |
|---|---|
| Full Name | Marco Marchionni |
| ID | 4074 |
| Nationality | Italy |
| Club | Juventus |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 66kg |
| Shirt Number | 32 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
