67 Marcon (Mateus) PES 2009
| Name | Marcon |
|---|---|
| Real Name | Mateus |
| Full Name | Mateus Galiano da Costa |
| ID | 100216 |
| Real ID | 34680 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training1 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
50
Defence
72
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
80
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
67
Swerve
65
Header
80
Jump
81
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Marcon |
|---|---|
| Real Name | Mateus |
| Full Name | Mateus Galiano da Costa |
| ID | 100216 |
| Real ID | 34680 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training1 |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
