74 Marcq PES 2010
| Name | Marcq |
|---|---|
| Full Name | Damien Marcq |
| ID | 39293 |
| Nationality | France |
| Club | Boulogne Cote d'Opale |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
63
Defence
83
Body Balance
83
Stamina
84
Top Speed
70
Acceleration
78
Response
67
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
69
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
62
Swerve
73
Header
72
Jump
79
Technique
78
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Marcq |
|---|---|
| Full Name | Damien Marcq |
| ID | 39293 |
| Nationality | France |
| Club | Boulogne Cote d'Opale |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
