61 Marghali PES 2009
| Name | Marghali |
|---|---|
| ID | 103296 |
| Real ID | 37760 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
72
Defence
75
Body Balance
68
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
75
Agility
67
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
76
Shot Power
56
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
72
Header
75
Jump
65
Technique
59
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Marghali |
|---|---|
| ID | 103296 |
| Real ID | 37760 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
